Bezpieczeństwo

Bardzo poważnie podchodzimy do tematu bezpieczeństwa produktów przeznaczonych dla dzieci i niemowląt. Mimo iż nie istnieją normy prawne regulujące te kwestie, dbamy o to, by pościele i akcesoria wykończeniowe do dziecięcych łóżeczek były bezpieczne.

Rozwiązania, jakie stosujemy w tym zakresie, nie są przypadkowe. Artykuły dla najmłodszych szyjemy wyłącznie z tkanin posiadających Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 wydany w klasie I, czyli odpowiednich do produkcji wyrobów dla dzieci do 36 miesiąca życia. Poszwy na poduszki i kołdry dla niemowląt nie mają guzików, by uniknąć ryzyka połknięcia małych elementów. Wiązania obecne w większości produktów są na tyle krótkie, że nie pozwalają dziecku na owinięcie się nimi czy podduszenie. W trosce o to, by nie podrażniać delikatnej skóry malucha, zrezygnowałyśmy ze stosowania rzepów, zamków i innych ostrych elementów.

Niemniej jednak przypominamy, że oferowane przez nas produkty nie służą do zabawy i powinny być używane zgodnie z przeznaczeniem, z zachowaniem należytej ostrożności.

X